З ЯКОГО МАТЕРІАЛУ НАЙКРАЩЕ КУПУВАТИ ТЕПЛИЦІ?

Придбати теплицю,  що захищатиме рослини.

(ЯКОМУ МАТЕРІАЛУ ВІДДАТИ ПЕРЕВАГУ ПРИ ПОКУПЦІ ТЕПЛИЦІ?)

 

Перш ніж придбати теплицю,  кожен господар ретельно і виважено підходить до свого вибору. Але на які основні моменти необхідно звернути увагу, для того , щоб вибір дійсно був якісним, а теплиця прослужила довгий термін без непередбачуваних вад. 

В першу чергу треба визначитися  для чого потрібна теплиця? Які рослини планується вирощувати? Який об’єм урожаю планується? Тобто, якого розміру потрібна теплиця. І чи планується вона використовуватися впродовж року ? Чи лише з весни до осені?

Важливим моментом у цьому процесі є вибір каркасу – з якого матеріалу виготовлено каркас, а не меш важливим – накриття теплиці.  Адже теплиця – це захисна споруда при вирощуванні рослин і ця споруда дійсно має захищати рослини.

Зазвичай використовують різні матеріали: плівка, скло, пластик, полікарбонат. Саме ці матеріали пропускають сонячне світло і дозволяють землі в теплиці прогріватися. А саме накриття зберігає тепло в середині теплиці, а тепло сприяє росту рослин.

Міркуємо далі. 

 

ПЛІВКА.

Не дорогий матеріал. Але дуже часто його прикріплюють  до каркасу не дуже міцно, що призводить до потрапляння холодного повітря в середину теплиці. Хоча плівка теж буває різна – одно, двох, трьох шарова, армована. Якість плівки однозначно  є гарантією більш якісного функціонування теплиці. Необхідно звернути увагу на те, що плівка не захищає від потужного вітру,  а від шквального вітру з поривами - є небезпека того, що вона може порватися. Плівку бажано на зиму знімати з теплиці, а на весні, після того як земля прогріється, здійснити накриття знову.

   

СКЛО.

Це міцний матеріал, але крихкий: якщо вдарити по необережності – може розсипатися. Але і не дешевий.  Скло також рекомендується на зиму знімати з каркасу теплиці, бо під тиском великого об’єму снігу також може потріскатися. Скло – важкий матеріал і досить незручний при транспортуванні та встановленні. Але не можливо звернуту увагу на те, що скло чудово пропускає світло і тепло. Лише є небезпека створення ефекту лінзи у яскраві сонячні дні, що призводить до знищення рослин.

   

ПОЛІКАРБОНАТ.

Матеріал, що однозначно дорожче за плівку. Але дешевший за скло.  Вартість полікарбонату дуже скоро окупиться, так як термін експлуатації гарантовано до 10 років. Має високі світлопроникні властивості, чудово пропускає тепло і крім цього має захист від ультрафіолетового проміння. Краще,  ніж плівка чи скло, зберігає тепло в теплиці. Не менш важливим при виборі теплиці під полікарбонат є вибір каркасу, відповідного каркасу під накриття полікарбонатом. Тільки теплиця під  накриттям полікарбонатом не боїться зимових умов і при встановленні системи обігріву, функціонує круглий рік. Стільниковий полікарбонат дешевший за скло, не кришиться, легкий, має захист від УФ-променів. Легкий в роботі і зручний при транспортуванні.

Тож, проаналізувавши, приходимо до висновку – найкращим матеріалом для накриття теплиці є полікарбонат, який в наш час користується дуже великим попитом і популярністю, завдяки своїм якостям. Користується попитом не тільки при накритті теплиць, а й при облаштуванні козирків, перегородок, навісів, огороджень, альтанок і таке інше.

   

Ще раз про властивості полікарбонату:

  • Чудово пропускає тепло з оточуючого середовища.
  • Висока ступінь пропуску сонячного світла.
  • Міцний матеріал і не крихкий.
  • Зручний в роботі.
  • Гнучкий.
  • Має захист від УФ – променів.