Плівка для теплиць: особливості вибору

ПЛІВКА ДЛЯ ТЕПЛИЦЬ – ЯКУ ВИБРАТИ.

Розпочинається новий дачний сезон і теплиця є головною турботою для садівника.

Каркас теплиці зберігається декілька років, але на жаль не скажеш  такого про покриття з плівки. Постає питання Яку плівку вибрати, щоб вона і довше прослужила, гарно зберігалася і не потребувала великих фінансових затрат. Ще декілька років тому покриття з плівки було найбільш поширеним. Але на заміну плівці прийшло скло та полікарбонатне покриття. Але вартість цього матеріалу не є економною.

Є широкий вибір тепличної плівки. Крім поліетиленової плівки більш раціонально використовувати армовані, полівінілхлоридні та стабілізовані покриття.

 

Полівінілхлоридна (ПВХ) плівка

Одне з оптимальних покриттів під час будівництва парника. Це еластичний та міцний матеріал, що експлуатується 2-5 років, залежно від клімату. У ній присутні домішки (жовта, прозора, зелена, синя, чорна, кольорова і т. д.), що мають світлоперетворюючі та стабілізуючі характеристики.

Ця плівка може:

  • пропускати майже весь спектр сонячного світла (95%);
  • пропускати майже всі ультрафіолетові промені (85%);
  • затримувати шкідливий інфрачервоний діапазон (96%).
  • Все це призводить до результату, що вночі і при можливих заморозках в такому парнику встановиться більш високий температурний режим.

Недоліки ПВХ-плівки також є.

  • Висока вартість, що вдвічі перевищує поліетилен. Хоча якщо зважати на те, що немає необхідності посезонно купувати нове покриття і займатися будівництвом, таку високу вартість не назвеш надто значущим фактором.
  • Полівінілхлоридна плівка вміє притягувати сухі частинки з повітря, хоча змити такий пил зовсім не важко.

 

 

 Армований тент (плівка)

Армоване плівкове покриття має відмінність від звичайного поліетиленового зі своєрідним каркасом, який зазвичай виконаний зі скловолокон. Покриття виготовляють за допомогою пресування, кручення, розтягування матеріалу.  Основні навантаження лягають на структури каркасу, тому парники з такими плівками стійкі до впливу вітрів, снігових шарів та випадання граду. Плівкове покриття захищає парник, якщо температура короткочасно знижується до п'яти градусів нижче нуля.Покриття зможе служити до трьох років, однак деякі компанії-виробники встановлюють тимчасовий проміжок до семирічних періодів. Тут вимоги диктуються вже кліматичними умовами районів та технічними характеристиками плівки. Плівкові укриття з армуванням мають високу   Найбільш популярна плівка має густину 115-210г/м2.

    У ступеня надійності та характеристик міцності плівки з армуванням існує і «зворотні сторони медалі» — у матеріалу відносно висока ціна. Ще одна неприємна особливість – відносно низький рівень світлопроникності порівняно зі стандартним стабілізованим покриттям. А бруд (через рельєфність матеріалу) змивати важко, що не додає прозорості такому покриттю.

 

 

Поліетиленова плівка.

Її застосовують і у вирощуванні тепличних культур. Треба сказати, що кожну рулонну плівку можна використовувати при покритті тепличного господарства.  Але вона піддається деформації і порветься буквально за кілька місяців у літній період, а також гарантовано потріскається, якщо температура опуститься до -15С у зимові холоди.

 Перевагою цього покриття є відносно невисока ціна. Таке плівкове покриття може пропускати до 80 відсотків тепла в обидві сторони і тому не дуже ефективно зберігає набрану вдень температуру. При правильному монтажі якісне поліетиленове плівкове покриття прослужить одне літо, ну а взимку його доведеться демонтувати через перепади температур, коли вітри і сніговий шар руйнують плівку.

Поліетиленове покриття досить легко пошкоджується буквально чим завгодно. Продається плівка рулонами по ширині 1-3,5м, вона буває одношаровою або у формі рукава.