ua ru

Як заробляти на садівництві в містах?

Міське садівництво - спосіб заробітку у власній теплиці

 

Міське садівництво - це одна з можливих відповідей на зменшення дефіциту їжі та на контроль над тим, що ми їмо. Сьогодні, коли підприємства та школи закриваються у відповідь на поширення COVID-19, можна вирощувати салат у власній теплиці на кілька тижнів раніше. Домашнє садівництво, будь то в контейнерах або як альтернатива - теплиця, може забезпечити продовольчу безпеку там, де вона може бути недоступна. Таким чином ми можемо забезпечити їжею себе та свою родину, мало того, ми можемо заробляти та будувати власний бізнес.

Нарешті, є щось у вирощуванні речей, корисних для людей. Навіть вирощування звичайних кімнатних рослин, які практично не мають практичного застосування, може допомогти в боротьбі з депресією, зменшити тривогу та забезпечити спосіб контролювати гнів. З якихось причин він краще знімає стрес, ніж читання. Це може бути прекрасний  - живий торговий продукт власного виробництва.

Вам не потрібен величезний задній двір чи поле, щоб мати власний сад де легко облаштувати теплицю. Міський сад - це все, що стосується людей, які вирощують рослини, хоча вони живуть у приміщеннях, які зазвичай не вважаються зеленими.

 

Як зробити міський сад?

Немає неправильного способу зробити міський сад. Якщо у вас на столі чи підвіконні є бегонія в горщиках, якщо ви вирощуєте власні паростки салату або якщо у вас на кухні є піднос з мікрозеленими рослинами, то ви садівник. Якщо ви живете в місті, селищі чи селі, то ви міський садівник.

Прочитайте далі, щоб дізнатися деякі способи садівництва у міському середовищі. Вам не потрібне поле, лише теплиця.

 • Паростки

  Якщо ви ніколи раніше не займалися садівництвом, гарним місцем для початку міського садівництва є вирощування паростків. Капуста в продуктовому магазині дорога, а іноді забруднена різними цвілями тощо.

  Вирощуючи свій власний, ви можете додати зелень у свій раціон за два тижні або менше. Проткніть отвори у кришці банки, покладіть вологий паперовий рушник у скляну банку, посипте в банку насіння редьки, люцерни або квасолі. Щодня акуратно поливайте насіння водою та не тримайте їх на сонці.

 • Контейнерне садівництво

  Це може включати мікрозелені, сади на підвіконнях, сади на балконах або садівництво на даху. Або може включати контейнери, розміщені на внутрішньому дворику, бетонній плитці або під’їзній дорозі. У горщику можна виростити кілька досить дивовижних речей, включаючи карликові фруктові та горіхові дерева. Також ми не повинні пропускати дива бонсай, методи створення чудових мініатюрних дерев, що живуть у неглибоких горщиках.

 • Тепличне садівництво

  Міські теплиці можуть варіюватися від набору полиць, забитих під пластиковий каркас, до каркасної будівлі, покритої склом або іншим прозорим або напівпрозорим матеріалом. Їх можна розмістити на внутрішньому дворику, на зовнішній стороні вікон або на дахах. Технічно кажучи, навіть тераріум із содою - це міні-теплиця. Теплиці огороджують рослини, що дозволяє вам, садівнику, створити контрольоване середовище. Домашня атмосфера іноді може бути занадто сухою або занадто вологою для певних рослин. Зовнішня температура може бути неправильною для інших. Садові огорожі, починаючи від тераріумів і закінчуючи повномасштабними будівлями, чудово підходять для створення контрольованого середовища для рослин, які вибагливі до своєї атмосфери.

 • Сади на даху

  Якщо у вас є доступ до плоскої покрівлі або навіть похилого даху, можливо, ви зможете зайнятися садівництвом на даху. Це чудовий спосіб додати міську зелену площу та використати територію, яка інакше стала б просто іншим місцем для обігріву на літньому сонці.

  З огляду на це, якщо ваша будівля не була побудована з урахуванням садівництва на даху, підходьте з обережністю. Садівництво додає ваги як грунту, так і води верхній частині вашої конструкції. Ходіння по деяких типах дахів може призвести до їх протікання. Ніхто не хоче, щоб дах провалився або черепиця почала гнити завдяки неправомірному проектуванню садівництва!

  З іншого боку, якщо ви будуєте новий будинок, планування зеленого даху може заощадити сотні доларів, створивши додаткову ізоляцію. Будинки, озеленені землею, ідеально підходять для цього виду садівництва, і, до речі, вони, швидше за все, переживуть і торнадо, і лісові пожежі, ніж звичайні каркасні будівлі. Тільки майте на увазі, що "більш імовірно" не означає повністю захищені.