Як працює теплиця?

Як працює теплиця ?

 

Теплиця може допомогти збільшити ріст рослин та виробництво плодів і навіть дозволить вирощувати рослини, які зазвичай не виживають у вашому кліматі. Розуміння того, як працює цей процес, може допомогти вам максимально використати свою теплицю.

Теплиці забезпечують світло і тепло

Рослинам потрібні світло, теплі температури, повітря, вода та поживні речовини, щоб вижити і рости; різні рослини мають різні вимоги до кожної з цих потреб. Теплиця працює, забезпечуючи перші дві вимоги до ваших рослин, але останні три залежать від вас.

Забезпечення світла

Теплиці виготовляються здебільшого з напівпрозорих матеріалів, як правило, у вигляді скла або прозорого пластику. Це дає рослинам усередині максимальний доступ до сонячного світла, який вони використовують для фотосинтезу: поєднуючи вуглекислий газ з повітря та енергію від сонячного світла для отримання простих цукрів, які рослина потім використовує як їжу. В середньому рослинам потрібно близько шести годин сонячного світла на день, хоча це залежить від типу рослини; розміщення вашого теплиці там, де вона буде отримувати сонце весь день, забезпечить рослинам всередині достатньо світла.

Забезпечення тепла

Чому теплиці а не грядки? Тому що все те сонячне світло що потрапляє через прозорі скляні або пластикові стіни, перетворюється на тепло, коли воно потрапляє на тверду поверхню, наприклад, землю або рослини всередині теплиці. Світло насправді є формою енергії, саме тому рослини можуть використовувати його для паливного фотосинтезу.

Матеріали, що використовуються в конструкціях

Структура теплиці може бути виготовлена ​​з алюмінію, оцинкованої сталі, дерева або пластику. Кожен матеріал має різну структуру та тип панелі, з якими найкраще працювати. Наприклад, сталь найкраща для поліетиленових листів або тканин на основі полівінілхлориду (ПВХ). 

Скло

 

Коли люди думають про теплиці, зазвичай приходить в голову скляна конструкція. Скляні теплиці, мабуть, найкраще виглядають, але їм часто не вистачає енергоефективності і це може бути дорого. Якщо ви вирішили використовувати скло, майте на увазі, що скло не розсіює світло, тому вам потрібно буде визначитися з методом дифузії для ваших рослин. 

Полікарбонат

 

Теплиці з полікарбонату виготовляються з товстого пластику, що робить їх дешевшими і універсальнішими, ніж більшість скляних теплиць. Цей матеріал деяким чином перевершує скло. Ці теплиці найчастіше бувають з однотонним або двостінним полікарбонатним листом.

Плівка

 

Поліетилен недорогий і легкий, що робить його простим у використанні. Плівка з поліетилену (полі) зазвичай виготовляється з одного або двох шарів. Кисень і вуглекислий газ можуть проходити через поліплівку, оскільки вона пориста, дозволяючи рослинам дихати в щільно закритому парнику.

ГОТОВІ ТЕПЛИЦІ АБО КАРКАС, А ТАКОЖ СПЕЦІАЛЬНЕ накриття для ТЕПЛИЦЬ (ПЛІВКА, ПОЛІКАРБОНАТ) ВИ МОЖЕТЕ КУПИТИ У НАС (контакти).